Семінар заступників директорів навчальних закладів з питань ЦЗ

8 квітня 2016 року на базі Луцького НВК №10 відбувся навчально-практичний семінар для заступників керівників з навчально-виховної роботи «День цивільного захисту в закладах освіти.

1235
1234

Відкрив семінар директор закладу О.Є.Михальчук, який наголосив, що у сучасному суспільстві проблемою державної значущості стає забезпечення безпеки життєдіяльності населення, збереження головної цінності — її громадян, їхнього здоров’я і життя. Розповів про організацію та етапи проведення Дня ЦЗ у школі.

Перед присутніми виступила методист обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області Л.М. Богданович з інформацією щодо підготовки та проведення Дня цивільного захисту в загальноосвітніх навчальних закладах.

1237
1236

Завідувач обласного методичного кабінету А.М. Семінович провела практичне заняття: «Відпрацювання алгоритму дій учасників навчально-виховного процесу у разі виникнення НС». Учасники заходу в робочих групах розглядали надзвичайні ситуації, які найбільш ймовірні для закладів освіти: «Пожежа в приміщенні харчоблоку», «Розбиття термометра у медичному пункті школи», «Виявлення підозрілого предмета» та складали порядок дій по усуненню даних ситуацій.

1238

Надзвичайно цікавим та пізнавальним був виступ заступника начальника групи-начальника відділу групи піротехнічних робіт аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС у Волинській області О.І.Тарасюка, який продемонстрував присутнім різні види сучасних боєприпасів та розповів про небезпеку, яку вони несуть для мирних мешканців.

1239

Учасники семінару мали нагоду переглянути навчальний фільм «День ЦЗ в школі» та обмінятись враженнями.

За підсумками семінару провідний спеціаліст управління освіти Луцької міської ради О.М.Гурний ще раз привернув увагу до основних моментів щодо чіткої організації та проведення Дня цивільного захисту, який має бути підсумком проведеної роботи в школах міста. Адже під час проведення таких заходів персонал школи й діти навчаються як грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя, як правильно користуватися та виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати першу медичну допомогу тощо.

Таким чином, учасники заходу отримали вичерпну інформацію щодо організації та проведення Дня цивільного захисту, а також мали нагоду поділитись власними досягненнями та проблемами у цьому напрямку роботи.