День цивільного захисту

15 квітня 2016 року у НВК №10 відбувся День цивільного захисту. Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров’я та життя.

Вранці школярі зібрались на подвір’ї школи на урочисту лінійку, де було оголошено план проведення Дня цивільного захисту

img_8226-1024x683
111

На першому уроці у цікавій та змістовній формі вчителі-предметникипровели інформаційні хвилинки та розповіли дітям про надзвичайні ситуації, сигнали оповіщення, необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу, про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах і т.д.

У вестибюлі школи протягом дня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми, було розгорнуто виставку стіннівок, плакатів, малюнків про дії населення під час стихійних лих, в екстремальних ситуаціях, засобів індивідуального захисту, навчальних вибухонебезпечних предметів, приладів хімічного та радіаційного спостереження, дозиметричного контролю, про які розповідали учні 10-А класу з групи видачі засобів індивідуального захисту.

112

В усіх класах були проведені уроки ЦЗ, на які були запрошені працівники навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД у Волинської області (Богданович Л.М., Семінович А.М.), інструктори з надання першої медичної допомоги обласного товариства Червоного Хреста України (Гаврилюк Т., Домбровська Н.).

В ході Дня ЦЗ були проведені об’єктові тренування та відпрацьовані наступні ввідні: виявлення підозрілого предмета, пожежа на території закладу. Школярі мали змогу спостерігати вправні дії ланки протипожежних заходів (Вертей І.Ф.), яка працювала чітко і злагоджено та вміло загасила пожежу за допомогою вогнегасника. Потім ввідні команди отримала медична ланка нашої школи. Старшокласники винесли з приміщення школи умовно потерпілого, а дівчата 10 класу (ланка медичного захисту Гах І.О.) надали йому першу медичну допомогу, дії за сигналом «Увага всім!».

img_8377-1024x683
img_8365-1024x683

Також провели комбіновану естафету з елементами виконання нормативів за програмою Цивільного захисту.

Завершальним етапом була евакуація школи, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.

img_86322-1024x683
img_8638-1024x683

День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

img_8720-1024x683
img_8698-1024x683
img_8681-1024x683