Дистанційне навчання

Дистанційне навчання проходить на вебсервісі Google Classroom

Методичні рекомендації щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року

https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/624/7f7/087/6247f7087d9f7635898108.pdf

ПОРАДИ ДЛЯ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Навчання вдома або дистанційно з будь-якого іншого місця може бути дуже ефективним, головне – самоорганізація. Прості поради допоможуть впоратися з великим обсягом роботи і навіть навчитися отримувати задоволення від занять.

Батькам можна їх роздрукувати та закріпити для нагадування в місті, яке організоване як робоче для дитини.

🔰 1. Скласти чіткий розклад/режим.
Продовжуй вставати приблизно в той самий час та навчатися за звичним графіком: дзвінок, урок, перерва. А відсипатися будеш, як завжди – у вихідні. Звичайно, вдома ти сам керуєш своїм розпорядком, але пам’ятай: щоб досягнути успіху, умови навчання повинні бути приблизно як і в школі.

🔰 2. Організувати робочу зону.
Перед початком заняття захистіться від усього, що вас відволікатиме. Якщо немає своєї кімнати, то хоча б свій куточок + навушники. Де будуть ТІЛЬКИ потрібні для конкретного уроку матеріали. Усі зайві предмети, що відвертають увагу, доцільно прибрати. Передусім – мобільний телефон, навіть якщо він на вібродзвінку, навіть якщо ви плануєте тільки відповідати на СМС. Телефон треба прибрати чимдалі й діставати тільки під час перерв. Також слід створити навколо себе зону тиші й спокою.

🔰 3. Організувати форму.
Ви не повинні сидіти в піжамі, оскільки навчаєтеся вдома. Буде значно простіше надіти на себе «роль учня» і переключитися на заняття, якщо будете одягнені у відповідний одяг. Це якась уніформа, що допомагає не забувати, де ти і що ти робиш.

🔰 4. Фізіологічні потреби.
Під час заняття вам, звичайно, захочеться пити – адже інтенсивна розумова діяльність викликає спрагу. Заздалегідь потурбуйтеся про запас свого улюбленого напою або ще краще – води. Уникайте енергетичних напоїв, якщо ваша мета – саме заняття. Перекус теж має бути приготований заздалегідь: проста і поживна їжа, наприклад, фрукти чи овочі. Уникайте їсти тільки солодке, залиште шоколадному батончику роль десерту – тоді й настрій підвищиться, і з травленням все буде гаразд.

Зручний одяг, що не стримує рухів, комфортна температура в кімнаті – усе це теж дуже важливо. Пам’ятайте про провітрювання кімнати, в якій займаєтесь (брак кисню спричиняє погіршення засвоєння матеріалу).

🔰 5. Робіть перерви.
Під час занять, якщо вони тривають понад годину, робіть заплановані перерви: після кожних 35-40 хвилин перемикайтеся на щось інше. Краще за все походити, порухатися, можна зарядитися позитивними емоціями від спілкування з друзями (ось тут і виручить телефон), подивитися коротке відео, перекусити. Довше, ніж на 20 хвилин, відволікатися не варто – адже так можна і забути про головну мету.

Звичайно, це не всі корисні поради, але найголовніші, які допоможуть під час дистанційного навчання впоратися з будь-яким обсягом матеріалу.

Український контент для дітей сьогодні має особливе значення. Коли через війну малюки та наші діти вирвані зі звичайного життя, мультики, казки та пісні українською дарують їм шматочок звичного та мирного життя. А батькам дають можливість зайняти своїх дітей.

Ось контент, який є популярний на YouTube.

✅Цікава наука.

Канал для допитливих діток старшого віку.

✅ Книга-мандрівка. Україна.

Український мультсеріал, в основі якого лежить «Книга-мандрівка. Україна». Його герої — всесвітньо відомі українці, які, на жаль, не завжди знані в Україні.

✅Hey kids.

Канал дитячих пісень.

https://youtube.com/channel/UC3cOHufFH4tZoiAmdzbfbIA

✅Телекомпанія Малятко ТВ.

Мультики та контент, який зацікавить кожного.

https://youtube.com/c/malyatkotv

✅Телеканал Плюс Плюс.

Гарні мультики.

https://youtube.com/c/plusplustv

✅Каю український.

Пригоди хлопчика Каю.

https://youtube.com/c/%D0%9A%D0%B0%D1%8E%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9

✅Казкарик.

Це казки у форматі аудіо.

https://youtube.com/c/%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BA

✅Казки українською.

Також канал з казками.

https://youtube.com/c/%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B8%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%8E

Правила організації навчання від психолога

Усе більше школярів повертаються до навчання в дистанційному форматі. Думки батьків розділилися: одні вважають, що ніякого навчання під час війни бути не може, інші — що діти мають навчатися, незважаючи ні на що. Психологи ж підтримують відновлення навчального процесу, але мають деякі зауваження та рекомендації до його організації.

✏️Мета дистанційного навчання під час війни — не лише засвоєння нових знань, а й психологічна підтримка, спілкування, перемикання уваги дітей.

🙅‍♂️Жодних негативних оцінок, обліку відвідування, об’ємних домашніх завдань тощо — навчання повинно стати допомогою дитині, а не черговим стресом та хвилюваннями.

📝Зараз не час фокусуватися на вивченні нового матеріалу. Заняття мають бути орієнтованими на повторювання — це буде ефективніше.

📱Не забувайте про загальні правила дистанційного навчання та гігієну користування гаджетами.

🙇‍♀️Ставтеся з розумінням до дитячої розсіяності, неуважності й інертності під час онлайн-уроків.

💛Учителі мають підбадьорювати дітей, а не залякувати негативом на уроках. А відволікатися варто лише на підтримку та турботу, а не на актуальні новини.

👩‍🏫Навчання в такий складний час — це новий виклик для педагогів, але знайте, що безумовна любов до дітей та підтримка допоможе стабілізувати психологічний стан дитини.

👩‍👦Пам’ятайте, якщо ви зауважили, що ваш учень надто тривожний, плаксивий або агресивний, одразу зверніться до психолога школи для подальшої психологічної підтримки дитини.

Про запобігання поширенню COVID-19

395 Анкетування

371 Про дистанційне начання


Початкове навчання


Математика


Українська мова


Англійська мова


Польська мова


Німецька мова


Українська література


Зарубіжна література


Фізика. Астрономія


Природничі науки


Історія


Інформатика


Трудове навчання. Технології


Фізична культура


Хореографія


Основи здоров’я


Музичне мистецтво