У КЗЗСО «Луцький ліцей №10 Луцької міської ради» на базі 5-Г класу відбувається пілотування програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», яка спрямована на розвиток життєвих компетентностей дітей. Ми вважаємо, що з дітьми можна і варто говорити про все, що підготує їх до безпечного дорослого життя. Але робити це треба обережно, виважено, психологічно грамотно та послідовно. Ми допомагаємо їм вирости з повагою до себе та інших, критичним мисленням і громадянською свідомістю. І саме формування цих навичок закладене у запропонованій методиці.
Головні орієнтири програми:

 • сприяння самопізнанню, самореалізації, самоствердженню і самовдосконаленню особистості;
 • розвиток навичок безпечної і відповідальної поведінки, уміння адекватно ухвалювати рішення у різноманітних, у тому числі складних, життєвих ситуаціях;
 • визначення та формування громадянської позиції особистості.
  Стрижнева ідея програми втілена в інтерактивних сценаріях Досягторії, які базуються на концептуальній ідеї Нової Української Школи. Вправи, представлені у сценаріях занять, враховують вікові та психофізіологічні особливості розвитку учнів 5–6 класів.
  Заняття відрізняються від уроків тим, що вони несподівані, фантазійні, сповнені ритуалів, спрямовані на «проживання» певних емоцій та набуття навичок. А тому здобуті знання та вміння залишаться з дітьми на довгі роки й допоможуть їм навчитися поважати себе та інших, дотримуватися правил безпеки й бути відповідальними громадянами своєї країни.
  Програма «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для роботи з учнями 5-6 класів розроблена фахівцями Українського фонду «Благополуччя дітей» (УФБД) на запит Міністерства освіти і науки України з метою попередження торгівлі людьми шляхом формування життєвих навичок.
  Наразі з учнями 5-Г класу було проведено два заняття з блоку «ОСОБИСТА ГІДНІСТЬ»: Дослідження 1 «Пізнаю Особисту Гідність». Що таке особиста гідність. Як, у який спосіб можна демонструвати особисту гідність у буденному житті. Дослідження 2 «Вивчаю Особисту Гідність». Які прояви особистої гідності. Як варто досліджувати особисту гідність. Сфери проявів особистої гідності. Модель особистої гідності особистості.